| Myke_Deniro_1993 a întrebat:

Am o problema cu Nokia 500 imi cere SECURITY CODE din pacate nul mai stiu va rog foarte mult sa ma ajutati in legatura cu problema asta

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

*#7780#
Formatare din fabrica (R S T 0?) – revenire la setarile initiale din fabrica.

*#7370#
Formatare telefon (R E S 0?) – Atentie! Se pierd toate setarile telefonului si toate datele din memoria telefonului sau cu link-ul prezentat mai sus.

Mai incearca:

* #7370925538 #
Reţineţi că datele dumneavoastră în portofel vor fi şterse. Telefonul va solicita codul de blocare. Codul implicit de blocare este: 12345
Presa * #3925538 # pentru a şterge conţinutul şi codul de portofel.
Debloca furnizorul: introduceţi sim, porniţi telefonul şi apăsaţi vol. up (sagetile) timp de 3 secunde, ar trebui să spun codul pin. Apăsaţi C, apoi apăsaţi * mesaj ar trebui să flash, apăsaţi * din nou şi 04 * pin * pin * pin #
* #7328748263373738# resetează codul de securitate.

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Se poate rezolva in felul urmator:

1. pornesti telefonul fara cartela, tastezi *#06# si aflii IMEI-ul (Nr de serie)
2. introduci IMEI-ul apoi apesi Generate, iti genereaza automat un MASTERCODE, acela e codul de siguranta;)

sau
Resetează telefonul.

Avertisment: Resetarea telefonului şterge tot conţinutul personal, inclusiv aplicaţiile, şi restaurează setările din fabrică.

http://www.nokia.com/......leshooter/

in link mai jos

| Myke_Deniro_1993 explică:

Nu merge cum spui tu pentru ca atunci cand deschid telefonul imi apare security code alte sugestii daca mai imi poti da

| Myke_Deniro_1993 explică (pentru stlucian):

Nu pot sa tastez pentru aflarea imei-ului il stiu nu-i problema asta si cu un master cod am incercat fara rezultate alte sugeti?

| darrio2007 a răspuns:

Du-te la un service.Parolele de securitate sunt facute pentru a fi retinute(memorate).

| Myke_Deniro_1993 explică (pentru darrio2007):

Si nu se pot sparge intr-un fel printr-un program pentru flash ceva?

| MitroAlex94 a răspuns:

La un service sau incearca ce zic astia
p-aici: http://www.myexpert.ro/intrebare/Lumia_610_unlock_code-72181.html

| Myke_Deniro_1993 explică (pentru MitroAlex94):

Din pacate nu a mers l-am trimis la un service in dimineata asta multumesc anticipat