| Lucky_9459 a întrebat:

Buna ziua TPU.
Am si eu o problema cu un telefon Nokia 1800.
Este perfect functional numai ca pe unele cartele imi cere un anumit Security code care atentie nu este codul PIN al respectivei cartele, repet nu imi face la toate cartelele asa, dar la cartela pe care vreau eu sa o folosesc imi face si nu gasesc o rezolvare straight face
Multumesc.

2 răspunsuri:
| ParanoidKidu a răspuns:

Bună! Du-te la magazinul de unde ai cumparat telefonul, si aia de la magazin ti-l vor repara cred.

| RuxandraBenMeir a răspuns:

Si banuiesc ca este o cartela la care nu iti cere...Ei bine ca sa poti folosi si alte cartele trebuie sa bagi PIN1 de la cartela aceea!