| anonim_4396 a întrebat:

Am primit acum cateva minute 3 mesaje de la Whatsapp cu coduri, ca atunci cand iti faci cont, dar eu am cont si nu il folosesc. Faza e ca nu am cerut eu codurile iar la scurt timp am fost sunata de un numar din Manchester. Cineva incearca sa isi faca un cont cu numarul meu? Contul meu e in pericol? Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| Bogdan_Marius_1997 a răspuns:

Pai atat timp cat persoana care incearca sa isi faca un cont cu nr. tau nu afla codul este totul in siguranta... dar daca ai vrut sa iti faci cont vei primi mesaje si vei fi sunata pana vei activa contul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bogdan_Marius_1997):

Pai eu am cont deja, de mult timp doar ca de o luna nu mai am aplicatia pe telefon