| Alexandru3131 a întrebat:

Mai demult, aveam un abonament la Orange si la un moment dat, am decis sa imi schimb numarul. La scurt timp, au inceput sa ma sune zilnic câteva numere, pe motiv ca il cauta pe X-ulescu. Probabil, nu demult, numar respectiv fusese al altcuiva.
Insa, nu inteleg ceva: Orange (sau companiile de genul) nu ar trebui sa realoce un numar de telefon abia după o perioada de 1-2 ani de cand acesta nu a mai fost folosit, tocmai de aceea, ca sa nu te sune tot cunoscuții fostului proprietar?
Azi, la fel: am achiziționat o cartela Prepay si cand sa imi creez un cont de WhatsApp, imi apare ceva mesaj ca si cum numarul ar fi deja înregistrat pe alt dispozitiv/ telefon. Intr-un final, reusesc sa creez contul si la poza de profil, imi apare poza unei fete si cateva persoane in lista de persoane blocate.
Cum se intampla toate aceste lucruri, mai ales in situatia cand am fost sunat zilnic, timp de cateva luni, de diverse persoane?

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Asa se intampla daca iti schimb sexul pe ascuns! laughing laughing)
Glumesc.
Fa reclamatie la Orang, sa-ti schimbe numarul.