| HeLp222 a întrebat:

Daca contul meu de WhatsApp este facut pe un numar din alta tara,cand trimit mesaje pe un cont facut pe un numar din Romania,voi plati ceva? Asa mi-a spus cineva de aici,iar eu trebuie sa vorbesc si cu persoane de aici din strainatate,si cu persoane din Romania. Deci,daca imi las numarul de Ro la cont si trimit mesaje pe un numar din alta tara, voi fi taxat?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Whatsapp foloseste internetul pentru trimiterea de date, nu trebuie sa platesti nimic orice numar ai avea atata timp cat ai o conexiune de net

| HeLp222 explică (pentru suntserios):

Eu aveam contul facut pe numarul meu de Vodafone-Ro, iar cineva a venit in vizita la mine si i-am cerut numarul sa vorbim pe wapp, dar a spus ca el nu poate sa-mi trimita mesaje daca eu am contul facut cu un numar de Romania, caci va plati.