| DarKnNNeS a întrebat:

Am Samsung Galaxy S5, dupa ce am instalat android 5. - Lollipop nu imi mai arata notificarile(mesaje, apeluri pierdute) pe ecranul de deblocare. Ce sa fie? FFFUUNNDDAA :d

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Pacat ca nu te-ai documentat inainte sa faci actualizarea de la 4.4.4 kitkat la 5.0.0 lollipop.

Versiunea 5.0.0 lollipop are bug-uri din pacate, chiar multe bug-uri.

Din fericire exista si o solutie cum sa rezolvi problema, da-i reset factory telefonului.

Nu te mai grabi sa faci actualizarea la o versiune noua imediat, prima data uita-te sa vezi daca are bug-uri, sau sa vezi ce are in plus fata de versiunea curenta. Eu zic sa astepti versiunea 5.0.2 lollipop, si abia atunci sa faci update, am auzit ca la versiunea aceea bug-urile au fost fixate si este totul bine.

Bafta!

4 răspunsuri:
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Singyra posibilitatea este sa astepti o noua actualizare a sistemului sistemul lollipo nu este inca finalizat se lucreaza la erori asta se intamola tuturor carora au facut upgrade de Android nu mai pot accesa messageria nu ai ce altceva sa faci decat sa astepti inca maxim 1 luna pana va aparea originalul fara probleme si pana va fi instalat si pe telefoanele de la Samnsung

| TheCosmin02 a răspuns:

La vers. 5.0 inca se lucreaza nu este toata versiunea (sa zic asa)
si eu am aceiasi problema la s4 de cand am actualizat la 5.0 nu imi mai arata notificarile si mai are si alte probleme...

si daca faci telul. sa revina la set. din fabrica nu se schimba versiunea (am incercat)

| TheCosmin02 a răspuns (pentru TheCosmin02):

Si sunt nevoit sa folosesc s3-ul :'( (care nu le-am mai folosit de cand s-a lansat s4 big grin) pentru ca nu functioneaza bine s4-ul
dar cred ca o sa imi iau un note3 sau s5

| Zedge a răspuns:

Am auzit si eu ca sunt probleme cu Lollipop, pe S5, mai bine il lasa-i cu Jelly Bean sau KittKat ce avea inainte.