| SSScr a întrebat:

Am telefonul Samsung Galaxy Ace Duos S6802 si nu stiu cum sa ma conectez la wi-fi mai exact nu stiu ce sa pun la SSID, am internet de la romtelecom pe calculator.
Funda la rasp care mere.

3 răspunsuri:
| TommyLynn a răspuns:

Nu faci bine dear.
Vezi ca la router-ul romtelecom (cutiuta aceea cu beculete din care iese firul de net ce duce la calculatorul tau ai in stanga 2 butoane: WLAN si WPS. Tine apasat WLAN pana se aprinde un beculetz care seamana cu o antena. Apoi pe telefon o sa iti apara doua retele wireless: RomTelecom-WPA-XXXX si RomTelecom-WPS-XXXX. Pe spatele routerului ai parolele de la amandoua retelele. Dai la tel pe una la alegerea ta si bagi parola (parolele sunt scrise pe spatele routerului). Bafta!

| SSScr explică:

Si cum o creez?

| AndyBossPikachu a răspuns:

Numele retelei pe care vrei sa o creezi