| Claudelus a întrebat:

Am un Alcatel one touch si am o problema cu castile cand le conectez se aude si in casti si in difuzor ce pot sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| Gsm_Ovidiu_1987 a răspuns:

Este posibil sa nu mai functioneze cum trebuie comutatorul din mufa interna a telefonului care este responsabila cu oprirea difuzorului in momentul in care atasezi castile.
Iti recomand sa te duci cu el la service pentru o diagnosticare mai exacta.Schimbarea mufei trebuie sa coste maxim 50 lei.
Pentru alte nelamuriri si probleme ma poti gasi si pe FB, Ovidiu GSM.
O seara buna!

1 răspuns:
| PuFiLiCi98 a răspuns:

Incearca sa le mufezi mai bine, incearca alte perechi de casti. In cazul in care problema persista, restarteaza telefonul si incearca sa asculti altceva (radio, muzica dintr-un joc). Problema insa poate fi si din soft, ba chiar si din aplicatia respectiva de ascultare a melodiilor. In cel mai rau caz, du-l la service.