| Sevilla a întrebat:

Am un iphone 4 luat de la Vodafone, merge si pe alte retele sau trebuie sa-l decodez?
D-au FUndaa!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe abonament?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il decodezi, sau daca nu cumperi un gevey sim, daca cumperi acesta deblocheaza toate retelele, gevey sim este pebtru telefonele codate din alte tari.
Daca era codat si din alta tara costa mult la decodare daca ai gevey sim, scapi in avantaj.

Dar la tine recomand decodare!
Nu costa mult in jur de 50-60 de lei (decodarea).

http://www.gevey-sim.ro/

Succes!

| NYK4u a răspuns:

Depinde daca l-ai luat la liber sau pe abonament. Daca e pe abonament sigur trebuie decodat ca sa il poti folosi in alta retea.

| Veromi321 a răspuns:

Trebuie decodat nu conteaza ca l-ai cumparat la liber sau pe abonament.

| Mrme a răspuns:

In general telefoanele luate de la magazine specializate pe o anumita retea (Vodafone ) trebuie decodate. Si eu mi-am cumparat un telefon acum 2 ani de la Vodafone si mi l-au decodat de acolo de unde l-am cumparat, gratis. Ce e cel mai important e ca daca iti decodezi telefonul pierzi automat garantia, dar incearca sa te duci la magazinul de unde l-ai cumparat si nu pierzi garantia