| anonim_4396 a întrebat:

Am un iPhone 4S cu iOS 6 si am instalat de curand Installous. Problema este ca atunci cand vreau sa caut o aplicatie imi da "API Error"... Ce este de facut in situatia asta?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Installous s-a inchis din decembrie! Nu mai functioneaza!
SOLUTIA pentru INSTALLOUS este inlocuitorul sau, AppCake
La fel ca Installous, AppCake are aceleasi facilitati, un search direct pentru aplicatia pe care o doresti, poti viziona aplicatiile populare, si permite afisarea categoriilor pe care le cauti. In momentul in care doresti sa faci download, aplicatia afiseaza si pretul pe care il are programul in AppStore.
De asemenea, instalarea AppCake necesita JAILBREAK, ceea ce pentru unii este posibil sa fie cam dificil in acest moment, deoarece pentru noile versiuni de iOS nu exista decat jailbreak tethered.
Oricum, pentru cei care au jailbreak si Cydia, este foarte simplu. In Cydia adaugi serverul http://repo.insanely.com, dupa care cauti AppCake si apasa INSTALL.
AppCake este un soft usor de folosit care poate fi inteles de orice utilizator obisnuit. Unul din motivele de bucurie este faptul ca functioneaza pe iPhone 4S, 4, 3GS, 3G - iPad 3, 2, 1 - iPod Touch 2G, 3G, 4G iOS 4.x, 5. x iOS, iOS 6.
Pe langa toate cele mentionate mai sus, programul are avantajul ca functioneaza mult mai rapid decat vechiul program Installous.
Bafta!

1 răspuns:
| davidtm a răspuns:

Install0us s-a inchis la sfarsitul anului trecut si foarte multi posesori de Iphone-uri. au ramas fara metoda favorita de a descarca aplicatiile platite in App Store.
deci install0us nu mai functioneaza.