| Frunzescu a întrebat:

Am un j5 2016 care nu porneste (nici safe mode/biosul ala de resetat) cand il bag la incarcat si incerc sa il pornesc apare logoul de la Samsung dar dupa se inchide ce pot sa fac? (tot nu reusesc safe mode cand e la incarcat)

Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

Cauta pe Youtube eu asa gasesc mereu, incerca să porenesti telefonul să ții apăsat pe volum up si volum down
apoi să ții în continuare apăsat pe tasta de pornire a telefonuliui
sper ca nu ai luat mana pana acum de pe tasta de pornire a telefonului
si sa apeși repede de două trei ori simultan si tasta de volum up si volum down
tot lucrul acesta nu trebuie sa depasesca 1, 5 secunde de cand ti-a aparut imagine pe ecran

apoi mai exista cam la fel tii pe volum up si volum down si le apesi simultan cu tasta de pornire a telefonului in primele secunde
de cateva ori pana la maxim 3 secunde de cand ti-a aparut imaine pe ecran

le freci asa cu tasta de power apsasta si tinand apasat si volum up si down

sau tii tasta de power apsata si apesi de doua ori pe volum up si down simultan

apoi incerci cu tasta de pornire cand pornesti telefonul si doar volum down -

apoi incerci ca mai sus dar de doua ori pe volum down

apoi apesi pe tasta de a porni telefonul power dar sa ai degetul pe ercran si acolo unde este butonul pentru HOME

si daca nu merge il pui 6 secunde nu mai mult in cuptorul cu microunde dar nu mai mult