| marius031 a întrebat:

Am un Nokia 2730 clasic si am o extraoptiune de la cosmote si am 400 mb trafic de date. Cum ii pot folosii? cum activez internetul?

Răspuns Câştigător
| CeInteleptul a răspuns:

Cum activezi opțiunea!?
intra pe site la cosmote și trebuie să fie acolo un forum ceva care să îți arate pașii
poate telefonul tău nu are setate datele pentru a naviga pe net
e nevoie de niște setări
și apoi activezi opțiunea

5 răspunsuri:
| CeInteleptul a răspuns:

Frate mb ii folosești pentru a naviga pe net
să intri pe google maps atunci când te pierzi să te localizezi

| marius031 explică (pentru CeInteleptul):

Asta stiu si eu ca ii folosesti pentru a naviga pe net, am intrebat si cum activez internetul pe mobil ca sa ii pot folosii...

| NormalUser a răspuns:

Cand bagi cartela in telefon, dupa ce se aprinde ar trebui sa iti trimita un sms cu setarile pentru internet, daca nu te-au trimis mai incearca sa scoti cartela si sa o introduci iar!

| Alin4uuu a răspuns:

Iti faci setarile pentru net alea cu homepage:wap.orange.ro, dns 062.217.247.252, port 8799, la parola si nume bagi wap si ar cam trebui sa iti mearga daca n-am sarit eu vreun pas. bafta

| spaghetty a răspuns:

Activezi extraoptiunea aia si dupa trebuie sa iti dea mesaj cu setarile la internet sau iti trimit ei mesaj si iti zic sa trimite mesaj la numarul nu stiu care cu textul nu stiu care.Si intri normal pe internet.Iti zic ca nu vor tine mult 400mb