| Bogdy8967 a întrebat:

Am un Nokia Lumia 520 de vreo 6 luni si am o problema cu el.
Mi-am cumparat dupa vreo 3 luni de folosinta fara card un SD Card de 16 GB.L-am folosit vreo 2 luni fara probleme dupa care intr-o zi mi-a dat o eroare cum ca s-ar putea ca SD Card-ul sa aiba niste probleme.Inainte de acest incident telefonul se bloca foarte des. Dupa ce i-am dat un restart am primit un mesaj cum ca ar trebui sa formatez cardul ca sa-l pot folosi din nou dar inainte de asta pot sa-mi fac un back-up la poze si restul.
Nu am reusit sa fac back-up si nici sa-l formatez asa ca am mers cu cardul la Altex(noroc ca aveam garantie).
Astia de la Altex mi-au dat un card nou.Toate bune si frumoase pana intr-o zi cand imi apare aceeasi eroare si exact acelasi mesaj.Numai ca de data asta aveam pe telefon Windows 8.1 (developer mode preview adica nu varianta oficiala inca).
Chestia tare e ca l-am pus in laptop si vede tot ce am pe el in afara de aplicatii(nici inainte nu le vedea deci asta nu e o problema)
Am nevoie de ajutor pentru ca nu vreau sa ma duc la Altex din nou si nici sa-mi pun aplicatiile inapoi nu prea vreau.
Multumesc anticipat happy

1 răspuns:
| Celcareajuta a răspuns:

Sincer, modelele Lumia au o gramada de buguri. Stiu 7 care s-au stricat de la 520 pana la 1020... Nokia nu mai e ce a fost o data