| PITLITPIT a întrebat:

Am un s9 si am vz ca de Crăciun au aparut Android 9 pie in mai multe tari europene! IN ROMÂNIA NU STITI CAND APARE?

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Android 9 a aparut de ceva timp inclusiv in România.
Că Samsung e una din mărcile ce actualizează cel mai târziu...e altceva.
Probabil că trebuie să mai aștepți.
Data viitoare când cumperi un telefon incearcă o marcă ce actualizează frecvent și periodic telefoanele vândute.
Eu numesc asta ....respect pentru clienți.
Samsung a uitat ce semnifică asta. Eu nu le mai cumpăr telefoanele de ceva timp.

| Bogdan70001 a răspuns:

Mai cumpara-ti Samsung, yey laughing
Acum ca un bonus data viitoare mai bine iti iei Xiaomi pentru ca primestc (terminalele) actualizari frecvente, si nu ma refer doar la telefoanele de tip flagship - mid range (ca la Samsung) ci si cele low end. Eu iti sfatuiesc sa vinzi acel S9 si sa-ti cumperi un Mi MIx 3 care este foarte apreciat in afara (la noi nu prea ca romanu-i asa mai cocalar de fel )

Ca RASPUNS nu ai decat sa astepti sau sa-i flash-uiesti tu firmware-ul

| margaritmarius3 a răspuns:

Depinde de producator, spre exemplu Xiaomi deja a actualizat cam toate dispozitivele comatibile, am un xioami mi a1 (700 lei) care a primit chiar ieri update