| askman a întrebat:

Am un Samsung galaxy i5500 si as vreau sa instalez cyanogenmod 7.2 telefonul meu poate pati ceva, imi puteti da un tutorial in limba romana?

Răspuns Câştigător
| AaNdYy a răspuns:

Iti zic eu, NU INCERCA
Multumeste-te cum a venit telefonul, deoarece poti sa ti-l strici rau de tot.
Daca se strica si nu mai porneste si ti-l duci la reparat, foarte posibil ca aia sa nu ti-l poata resofta, il trimit la producator si iti taie garantia.

Am incercat sa instalez si eu CyanogenMod pe HTC Sensation, de vreo 4 ori. De fiecare data nu mai boota telefonul, statea asa ore intregi.
Noroc ca am fost destept si am facut backup la software si l-am resetat:p
In plus prin asta chiar daca scapa softul poti sa iti strici alte programe (deoarece atunci cand incerci sa instalezi un OS nou, iti instaleaza si aplicatiile) iar acestea se pot corupe

Sfatul meu este sa nu incerci, pentru ca o sa regreti
winking

1 răspuns:
| DenisIonut01 a răspuns:

Nu am vazut eu intrebarea asta, are dreptate aandyy dar daca ai grija poti sa pui linistit. sunt tutoriale pe youtube dar nu in romana ci in engleza.