| BBEgirl a întrebat:

Am un telefon Huawei U8860 Honor si din data de ieri, 1 decembrie, am trecut de la abonament la cartela. Azi mi-au trimis mesaj cu noul numar pentru centru mesaje, mi-au zis sa intru in setari mesaje si sa schimb vechiul numar cu cel nou. Chestia este ca in setari mesaje nu am nicio optiune, nu se vede nicio categorie unde s-ar afla numar centru mesaje, iar fara asta eu nu pot trimite mesaje. Cum gasesc setarea in telefon? Am un Android 4.0.3 daca ajuta la ceva.

2 răspunsuri:
| xAudCulorix a răspuns:

Dai la masaje dupa aia butonul de otiuni.

| Ca_Altii_Mai_1979 a răspuns:

Daca ai android-ul non-google ar trebui saca tii mult apasat pe tasta de optiun sa ai setari si sa iti schimbi nr