| cristianocrisss a întrebat:

Am un telefon Orange Nivo am introdus modelul gresit de 10 ori imi cere (nume de utilizator si parola) dar nu le mai stiu.Va rog sa ma ajutati. funda

Răspuns Câştigător
| anonim66231 a răspuns:

A scuze, daca ai android Peste 4.2 da jos in dreapta la "ați uitat modelul" si da in jos si vz ca o sa scrie sau "cod pin" si iti scrii codul pin...si l-ai deblocat

5 răspunsuri:
| anonim66231 a răspuns:

Ce versiune de android ai, si ce telefon ai?

| cristianocrisss explică:

Nu merge

| anonim66231 a răspuns (pentru cristianocrisss):

Atunci rsofteaza-l

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

In cazul in care modelul de deblocare nu mai functioneaza iar numele de utilizator si parola nu le mai cunosti, va trebui sa mergi cu telefonul, impreuna cu factura de achizitie si certificatul de garantie, intr-un magazin Orange Shop pentru a fi trimis in service si resetat.

Cu prietenie,
Orange Helper

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://factory-reset.blogspot.ro/2013/09/orange-nivo-hard-reset.html

http://mobility.forumsee.com/......reset.html

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f606/orange-nivo-hard-reset-1653705/

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.