| eduardpetrolistul a întrebat:

Am un telefon Samsung A50 si o pereche de Casti Audio In Ear Samsung EO-EG920BW,mi se pare ca se aude mai incet volumul lor chiar daca il dau la maxim, inainte am avut un Samsung J6 2018 si se auzea mai tare.

5 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Depinde de amplificatorul audio din telefon.
Nu toate telefoanele au amplificatorul la fel, daca pui castile pe laptop ai sa observi ca se aude mai tare.
Nu ai ce sa faci, nu ai cum schimba amplificatorul.
Sunt niste aplicatii pe care poti sa amplifici sunetul dar o sa se auda "gajait".
Eventual poti incerca sa iti cumperi niste casti cu bluetooth, ele vin deja cu un amplificator inauntru.
Iesirea audio depinde de la telefon la telefon. Sunt telefoane care au amplificatoare mai bune si altele care nu.
Probabil cu un viitor upgrade de Android sa faca si amplificarea ceva mai buna, dar daca deja amplificatorul hardware este slab, din soft nu prea ai ce face.
Succes!

| eduardpetrolistul explică (pentru Evolution):

Ce casti bluetooth imi recomanzi mai micute

| Evolution a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

Depinde si de buget, sincer nu stiu, Poti cauta pe altex / eMAG etc.
Poti cauta si clasificari pe google sa vezi ce spun altii despre ele.
Totusi nu stiu cum asculti tu muzica, dar nu uita ca muzica la nivel ridicat poate dauna destul de grav urechii.
Succes!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, deoarece căstile nu sunt deloc compatibile cu telefonul, chiar daca sunt Samsung, sunt modele diferite, mergi cu telefonul cand cumperi căști, sa le faci proba, nu cumpăra asa după ureche ca nu merg, acum unica solutie este sa le duci inapoi sa le schimbe si sa i ti dea ceva dedicat pentru telefon sau banii inapoi.

| eduardpetrolistul explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc mult!