| アレクサ a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy 550 si deodata nu a mai functionat sa sun sau sa ma poata suna cineva. imi tot spunea ca nu merge cartela SIM. cartela nu am scos-o deloc din telefon in cei 2 ani de cand mi-am facut abonament pana acum. asa ca nu avea cum sa se zgrie, dar cand am scos-o din telefon era zgriata. Intrebarea este:
Daca cartela SIM este zriata, as putea recupera informatiile (numere de telefone, mesaje, etc) de pe ea?

3 răspunsuri:
| Myhaytza001 a răspuns:

Sa demagnetizat cartela schimba cu alta

| アレクサ explică (pentru Myhaytza001):

Si daca iau alta cartela ce am rezolvat. eu vreau sa stiu doar daca pot recupera numerele de telefon de pe cartela zgriata. Multumesc oricum pentru raspuns.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este defectă cartela SIM : trebuie să mergi cu ea la operatorul de telefonie şi ţi-o schimbă cu una NOUĂ, cu acelaşi număr de telefon.

NU ai precizat dacă poţi accesa datele de pe cartela SIM şi dacă poţi întra în agendă/mesaje salvate ( pe sim )...

Dacă le poţi accesa, atunci le salvezi în memoria telefonului sau pe Pc ( folosind cablul de date USB şi un manager fişiere ).

Dacă NU le poţi accesa, atunci NU mai ai cum să le salvezi şi nici la reprezentanţă NU le vor putea salva/copia pentru tine.

Toate cele bune.