| VerdeLila a întrebat:

Am un telefon Samsung GT-C6625 si nu am semnal (serviciu limitat).

Cine ma poate ajuta. Acest telefon a fost codat pe Vodafone(dar a fost decodat), iar eu am cartela Orange.

Cum trebuie sa procedez sa functioneze si cartela mea in acest telefon?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si ce cartelă ai in el de Orange? Poate nu l a decodat bine, mergi inapoi cu el unde l ai decodat, si explică le ălora situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok happy mai poti intra in setari, sa verifici daca retelele se cauta automat sau manual.Mai poti verifica banda, sa nu fie setata pe HSDPA sau 3G iar tu sa ai acoperire doar pe GSM, GPRS.
Verifica alta cartela si vezi daca functioneaza. Daca nu-SERVICE!