| Qw1234 a întrebat:

Am un telefon Vodafone Smart turbo 7(VFD 500) si îmi apare eroarea MMI nevalid. Cum pot sa rezolv aceasta eroare. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai din cate stiu codul MMI invalid apare atunci cand scrii un cod ca de exemplu *#06* -daca acest cod nu ar fi valid atunci ar aparea afisat MMI invalid
Cu alte cuvinte vrei sa formezi un cod care nu este valid

posibile rezolvari : https://tipstrick.ro/......l-android/

| Hyperion7 a răspuns:

Pai tu ai cartela in telefon? Daca da, este funcțională? Sau vrei doar sa verifici niste coduri precum *#06*?
Daca e vorba de cartela, pune aceeași cartela in alt telefon...vezi,merge?