| Kamikkaze a întrebat:

Am un telefon ZTE Blade V7 lite si intr-o zi stateam eu pe fakebook si ditr-o data incepe sa mearga mai greu si se infierbanta telefonul si mi se opreste aplicatias si telefonul mergea foarte greu si i-am dat un restart si dupa am vazut ca au aparut 2 pixeli albi pe ecran si cativa care se vedeau mai greu i-am dat resetare din fabrica si tot se vedeau am lasat telefonul sa se mai raceasca si dupa am vazut ca nu se mai vedeau chiar asa de tare dar se vad numai pe culuarea neagra sau culori mai inchise si nu stiu ce sa-i fac telefonul este nou are 2 saptamani l-am luat de la Altex totoul mergea bine pe el nu se bloca. Si acum nu stiu cum sa scap de pixeli de pe ecran ce sa fac? Si mai vreau sa spun ca totoul la telefon merge foarte bine si touchscreen-ul nu l-am scapat nicaieri si la-am tinut numai in husa. Ajutati-ma va rog.

Răspuns Câştigător
| MedionTcO a răspuns:

Pur si simplu ti-au murit cativa pixeli. Dispar doar daca schimbi display-ul.