| HightLowLight2023 a întrebat:

Hey, mi-am cumpărat telefon nou de la Altex (așa cum m-au sfătuit unii) Nokia G21 dar partea proasta e că am intrat în my device și am selectat opțiunea de schimbare a ecranului în roșu, albastru, negru, verde, alb ei eu fiind purtător de ochelari când am dat ultima culoare negru am văzut 3 pixeli morți unul in colț, unul in mijloc și unul jos la baza. Din câte am înțeles nu se poate da înapoi în garanție că cica trebuie sa aibă măcar 5, întrebarea e vor mai apărea astfel de pixeli pe ecran? Eu nu știu cum e posibil. De ce apar pixeli? PS pe culorile roșu, albastru, verde, alb se vede clar doar pe negru se vad cei 3 pixeli albi, ce pot sa fac?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca sa intri in setari la calibrare culori ( standard, intens, adjustare manuala) da-i pe sandard! Daca nu functioneaza inchide telul si repornestel dupa 10 minute. Exista posibilitatea sa apara mai multi pixeli cu timpul. Daca o sa iti schimbi telefonul recomand xiaomi note 12 ( snapdragon 4 gen1, 6 gb ram, softwer oribil) sau Motorola g73 ( mediatek 930, 6 gb ram, softwere stock dar piata after market este slaba, adica o sa fie greu sa gasesti huse si folii.