| BubuuuuC a întrebat:

Android 4.0.4 sau android Jelly Bean? De ce? La ce difera? FundaVOT

5 răspunsuri:
| Droghh a răspuns:

4.0.4

| Adele29 a răspuns:

4.0.4 este mai bun difera l amodul d e gandire al tel daca e jelly bean la unele aplicatii in general jocuri il simti ca merge un pic mai greu.dar am un Orange nivo cu jelly bean si merge super... difer si pretul de achizitionare...un jelly e mai ieftin

| XkingstoneX a răspuns:

Jelly Bean deoarece e mai mare.

| BesT50 a răspuns:

Jelly Bean este mai bun si ajuta procesorul si este mai mic ca dimensiune iar 4.0.4 este mai mare, freaca procesoru' si are multe aplicatii.As alege Jelly Bean

| ARES13 a răspuns:

Android este o platformă software și un sistem de operare pentru dispozitive și telefoane mobile bazată pe nucleul Linux, dezvoltată inițial de compania Google, iar mai târziu de consorțiul comercial Open Handset Alliance. Android permite dezvoltatorilor să scrie cod gestionat în limbajul Java, controlând dispozitivul prin intermediul bibliotecilor Java dezvoltate de Google. Aplicațiile scrise în C și în alte limbaje pot fi compilate în cod mașină ARM și executate, dar acest model de dezvoltare nu este sprijinit oficial de către Google. Deci atât Jelly Bean, Ice Cream Sandwich, cyanogenmod si altele sunt versiuni dezvoltate independent dar tot pe platforma android.