| Ionut_Dumitrescu_1988 a întrebat:

Are cineva idee daca se mai poate decoda un Galaxy i9100 in mod gratuit, bazat pe IMEI?
Toti imi spun ca este posibil...

Am un S II codat Orange RO si as vrea sa il decodez
IMEI : 352166052387936

Multumesc

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu mai pune imei-ul pe internet ca s-ar putea sa ai surprize(ia cauta pe net ce poti sa patesti daca e clonat imei-ul).
2. decodarea nu ti-o face nimeni direct din imei, gratis, pe net.
3. Poti sa faci acasa daca vrei, cu root, DAR: pierzi garantia, iar daca procedeul nu merge perfect(am patit) se pierde efs-ul si ramane telefonul fara imei, deci practic incapabil de a mai face orice tine de sim, adica mesaje, internet, apeluri etc.

| RaspundLaToateIntrebarile a răspuns:

Salut. Ii faci root si sunt programe care ti-l decodeaza. Dar ai nevoie de root. Bafta