| KindKid17 a întrebat:

As vrea sa dau factory reset la telefon, ca n am dat de 1 an jumatate. Cum fac sa nu pierd contactele de pe SIM?

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Din cate stiu ce ai salvat pe cartela telefonica ramane acolo si dupa resetarea telefonului dar iti poti face si o copie de siguranta a contactelor, trebuie sa ai o optiune in telefon, fie acea copie va trece pe cardul de memorie fie intr-un folder protejat. Sau ai putea transfera toate contactele pe alt telefon si dupa resetare le transferi din nou.

3 răspunsuri:
| KindKid17 explică (pentru octav005):

Contactele sunt salvate pe sim, nu pe device, dar am facut o copie si am pus-o in Drive. Sper ca merge

| Goddess23 a răspuns (pentru KindKid17):

Bafta!

| octav005 a răspuns:

Pai ti le salvezi in contul de google.