| WoKy a întrebat:

As vrea sa-i cumpar lui fratemiu un telefon sa se joace, ca sunt satul sa mi-l **** pe al meu. Nu as vrea sa dau banii pe un PSP, m-am tot uitat peste tot, si as merge pe un Allview A4 All.
Ce parere aveti?
Allview A4 All sau Sony Xperia TIPO?
Argumentati!
Funda!

Răspuns Câştigător
| TheBoY a răspuns:

Sa stii ca telefonul Allview a4 all este foaret bun si ieftin, face niste poze foarte bune stiind ca are o camera primara de 2 mp si mai are si o camera secundara.
O sa iti arat cateva diferente intre telefoane:
Allview a4all Sony xperia tipo
-ecran 3.5 inch -ecran 3.2 inch
-camera 2 mp -camera 3.15 mp
-camera secundara -nu are
-memorie 512 mb -memorie 2.9 gb
-ram 256 mb -ram 512 mb
-procesor 1ghz - 800 mhz
-android 2.3.6 -android 4.0.4
-pret 330 lei - pret 599 lei
Eu zic ca Allview a4all sa-l cumperi, deoarece este mai mare, face poze bune, are un procesor mai mare, in privinta memeorie poti folosi un card de memorie, singura problema sunt ramii. Acum tu alegi. (m-am saturat sa scriu) rolling on the floor

3 răspunsuri:
| BlitzLikeXd a răspuns:

Ar merge Sony Xperia TIPO sau Allview A4 Alll e mai bun cred

| andreeaniculae a răspuns:

E o idee buna sa iei telefonul asta este bun din punct de vedere

| mihai4ever31 a răspuns:

Allview A4 All desi are un procesor destul de bun pentru un telefon are memoria ram foarte mica si o sa intampini in cele mai multe jocuri un lag care este destul de suparator si de aceea eu ti-as recomanda aceasta tableta http://www.emag.ro/......DTDQXBBBM/
este perfecta pen tru ceea ce iti doresti tu! Funda?