| KeZiki a întrebat:

1 Am un Samsung galaxy y GT-s5369 cu android 2.3.6 vreau sa imi pun altul 4.1.1 sau 4.1.2 sau 4 sau 4.3 dar imi e frica sa nu fac vreo prostie imiputeti spune ce android este compatibil cu acest telefon? am vazut pe youtube un video cum se pune android 4.1 su folosea acelasi telefon ca al meu ce ziceti sa mi-l pun pe acesta? am auzit ca daca nu e suportat se blocheaza plzz ajutor!

2 răspunsuri:
| IonutRM a răspuns:

Din pacat, Samsung Galaxy Young nu dispune de upgrade la o versiune superioara lui 2.3.6.Trebuie sa il pastrezi asa, chiar daca reusesti, telefonul se va bloca mereu, este prea slab pentru a face fata lui 4. x.x+.

| Nicu9715 a răspuns:

Nu cred ca suporta telefonul pentru 4.3 ai nevoie de 1 gb pe ram si procesor dual-core deci nu ai cum