| KeZiki a întrebat:

Detin un Samsung galaxy y gt-s5369 pe care ruleaza un android 2.3.6 eu vreau sa ii fac update pana la 4.1 si am auzit ca daca nu e suportat de telefon se blocheaza. Dupa ce instalez androidul ma pot intoarce la 2.3.6 folosind aceeasi metoda? (adica sa descarc pachetul pentru 2.3.6 si sa il instalez) sau prin alta metoda imi puteti spune cum plzz DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te sfatuiesc.Nu va merge.

| iamSeBy a răspuns:

Daca telefonul tau accepta update la acel android, va merge. Daca nu, nici nu o sa te lase sa il instalezi, deci nu o sa ajungi sa se blocheze. Si da, te poti intoarce prin aceiasi metoda. Dar din cate stiu eu, acest telefon nu are update mai mult de 2.3.6. Eu am galaxy gio, si e cam aceiasi chestie, tot telefon low cost este si nu am primit.

| maddoximilian a răspuns:

Salut, pai este o problema aici, telefonul este facut de asa natura sa mearga 2.3... daca faci update la 4.1 -4.2 o sa ti se blocheze pentru ca nu ai ram cat trebuie si prin rootare (update) iti pierzi si garantia si iti faci si probleme la telefon lasa-l asa cum este si pe viitor cand o sa poti o sa iti cumperi ce telefon dorescti cu performanta perfecta. parerea ta nu modifica ca o sa regreti.