| AliLina2 a întrebat:

De curand am instalat pe Galaxy S2 android 6.0.1, problema e ca au aparut cateva probleme la el si vreau sa trec la 4.1.2. Stie cineva cum pot face acest lucru? M-am uitat si pe youtube dar am vazut cum se trecea de la 4.1.2 la 2.3.6 atat, nu am gasit pentru android 6.

Răspuns Câştigător
| SSJGohan3 a răspuns:

Cauti cum sa rootezi telefonul, il rootezi, pui custom room(poti sa pui roomul oficial de 4.1.2) este foarte simplu..nu iti pot da mai multe detalii pentru ca iti pierzi garantia (daca o ai inca valida) si este posibilitatea de a strica telefonul daca nu ai urmat toti pasii, aici ai link cu rom-ul oficial(ROM-ul e un fel de windows al telefonului.)

http://wccftech.com/......-firmware/

repet trebuie sa il rootezi inainte (pentru a fi 100% sigur ca softul de securitate al samsungului nu iti va bloca telefonul..prin root acesta se dezactiveaza)

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru SSJGohan3):

Nu iti trebuie neaparat sa-i faci root, acel custom rom va fi flash-uit deci va sterge absolut tot din telefonul tau nu va mai fi nimic ca cum l-ai fi cumparat de nou.

3 răspunsuri:
| AliLina2 explică:

Da,asa e..trebuie sa i rootez..am vrut sa ii bag 5.1.1,l-am bagat in safe mode, imi arata cyanogenul de la marshmallow dar nu puteam sa instalez nimic..mai bine zis, nu aveam optiunea de "install zip from..."..am doar upate.o sa il rootez..multumesc de raspunsuri.

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru AliLina2):

Mda de asta sunt bune telefoanele Sony doar un click si l-ai facut fara alte cerinte oricum spor si bafta