| gfc96 a întrebat:

Buna,am cumparat vara trecuta un telefon Allview a5 quand,acum doua saptamani l-am dus la reparat deoarece nu mi se mai incarca,azi-dimineata am fost dupa telefon.
Telefonul era reparat, a schimbat placa de baza.asa scrie pe garantie,cand am ajuns acasa am vrut sa scriu si eu un mesaj dar nu puteam pune literele :e,i,k,n. si s
Nu le pot pune deloc, cand apas pe i apare u sau o.
Cum as putea sa rezolv aceasta problema?
Sa il duc inapoi sa il repare?

Răspuns Câştigător
| Romicaromica a răspuns:

Poate sa fie din cauza touchscreen-ului probabil cand l-au asamblat au atins ceva acolo inauntru sau mufa touchscreen-ului nu au pus-o bine, dar mai bine du-l inapoi si explica-le problema ei trebuie sa o rezolve.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut,seteaza limba română, el este setat in engleză, de aceea i ti apare in loc de o literă alta.

| Ioan21 a răspuns:

Buna... deci crede-ma ca am avut niste probleme cu Allview-ul p5, a fost la reparat de vreo 2 3 ori, numai probleme, mai stateam si o luna pana il trimitea la Brasov si inapoi.Cred ca nu ai de ales, doar sa il duci la reparat, vezi daca se strica de cateva ori la rand ar trebui sa iti de-a unul nou.

| gfc96 explică:

Meniul telefonului e in limba romana