| Daniel_Danutz_1992 a întrebat:

Buna am facut 2 abonamente la Vodafone in valoare totala de 500 de lei pe luna am luat telefoanele si acum nu am de gand sa mai platesc factura ce se poate intampla?

6 răspunsuri:
| KMaddieK a răspuns:

O sa-ti taie semnalul

| Rush a răspuns:

In primul rand 500 de lei pe luna e destul de mult, indiferent ce telefon ti-ai luat...
Si daca nu platesti iti taie semnalul si posibil sa ai probleme mai mari decat semnal, vei vedea tu, si nu va fi placut happy

| johnnny123 a răspuns:

Tu crezi ca o companie ca Vodafone nu isi ia masuri de precautie?
Au un mare departament juridic care se ocupa cu datul in judecata a clientilor rau platnici. Vei primi o citatie, ei vor castiga si tu vei fi nevoit sa platesti tot ce datorezi plus cheltuieli de judecata, pentru ca nu ai respectat contractul pe care l-ai semnat.

Daca nu ar face chestia asta ar da faliment intr-o luna, pentru ca toata lumea si-ar lua telefoane la abonament si nu ar mai plati.

| AdyP20 a răspuns:

Pasul1: Iti taie semnalul.
Pasul2: Citatie la judecatoria locala, ca sa-si recupere banii si telefoanele date.

| Eidriana a răspuns:

Ceilalti au dreptate. Ce a fost in capul tau cand ti-ai facut abonamente de 500 de lei?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Eidriana):

S-a bucurat ca ia telefoanele "mai ieftin" si a demonstrat ca e unul dintre cei citeva milioane de romani care au cap doar ca sa nu ii ploua in git...