| RaulAndrei2002 a întrebat:

Am o problema. Am un Samsung galaxy s6 edge (SM-G925F) si vreau sa fac root, dar nu am optiunea OEM unlock la developer options. Eu am inteles ca la modelele internationale nu exista optiunea asta, ca e deblocat deja din fabrica, dar atunci cand il conectez in odin la calculator (in downloading mode pe tel) nu imi apare ca e adaugat...ma poate ajuta cineva va rog? Multumesc mult anticipat!

1 răspuns:
| Bogdan70001 a răspuns:

Nu ai cum sa nu ai OEM Unlocking si eu am versiunea internationala de Samsung (mai exact J5 2016) si mi-a aparut...am si softul original deci nu-i chestia de asta.Cauta mai bine OEM Unlocking.Si vezi si daca ai baga bine cablul.Eu am facut root la al meu fara nicio problema