| Anonimul151 a întrebat:

Bună, am o problemă cu spațiul de stocare, al telefonului. Telefonul este un Samsung A51. Problema este, că toate pozele, fișierele etc le am pus pe un stick. În telefon nu mai există. Stick-ul este pentru telefoane. În acest moment, am max 100 poze. Nu am fișiere sau ceva de genul, sau dacă exista fișiere ocupa puțin spațiu. Însă îmi arată în continuare ca spațiul telefonului e în continuare plin... și nu înțeleg de ce. Ce aș putea face?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Filmarile ocupa mult spatiu!
Pune-ti si un card de memorie (16-32Gb) si ai scapat de problema.

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Esti sigur ca ai sters din telefon ce ai copiat?

| Anonimul151 explică (pentru Wr3nch):

Nu am copiat fișierele, ci le am mutat direct pe acel stick. Nu a trebuit să le copiez. În telefon nu mai există acele poze, fișiere.

| Catrice a răspuns:

Aia e, muti tot și dai reset.

| Anonimul151 explică (pentru Catrice):

Păi de ce să dau reset? Nu se poate rezolva intr-un alt fel? Pentru că eu nu prea aș vrea să dau resetare din fabrică.

Bula
| Bula a răspuns:

Prima intrebare: ai card de memorie in telefon si daca da, ce capacitate?
A doua intrebare: ai si filme /filmari /muzica in telefon? Daca da, cat spatiu ocupa?
A treia intrebare: ce aplicatii suplimentare ai instalat si cat spatiu ocupa?

| Anonimul151 explică (pentru Bula):

Nu am card de memorie ei nici nu am filme sau muzica în telefon. Cred că am 2 filmări, care sunt de 2 minute.

Unele aplicații ocupă spațiu mult iar unele nu. Chiar astăzi am dezinstalat din ele, pentru a vedea dacă este din cauza asta, însă spațiul de stocare e cam tot așa. S-a mai eliberat, dar foarte puțin.

| Anonimul151 explică (pentru Bula):

Am înțeles. Mersii pentru ajutor.