| r3laxX a întrebat:

Buna,
Am o problema cu telefonul:
Am schimbat codul si l-am uitat...
Acuma nu ma mai lasa sa scriu codul si imi cere id si parola de la contul de google.
Problema este ca contul de google ii foarte vechi, nu-l mai stiu si am incercat tot ce am stiu eu ca sa-l aflu.

Ce pot sa fac acuma?

4 răspunsuri:
| slv30 a răspuns:

Pai.
1. Asigura-te ca telefonul e conectat la wifi(internet)
2. Fa-ti un cont google nou. De pe calculator, laptop, tableta(cu android)
3. Dupa ce ti-ai facut contul il introduci pe telefonul blocat. Si GATA
Asa a patit o prietena de a mea. Si l-am facut eu. Sper ca te-am ajutat.

| r3laxX explică (pentru slv30):

Nu am cum sa-l conectez la internet ca e blocat

| slv30 a răspuns (pentru r3laxX):

Inainte sa il blochezi a fost conectat la wifi?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

TREBUIE să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset"!

Eventual, precizează EXACT ce model de telefon ai pentru ca să-ţi zic cum se face...

Toate cele bune.