| andreeacojoc3445 a întrebat:

Am o problema cu telefonul, atunci cand ma suna cineva nu aud nimic iar la cealalta persoana se aude ca si cum telefonul ar fi in apa, un sunet ascutit. Mentionez ca am ascultat muzica la casti iar apoi am observat asta. Muzica se aude deci nu cred ca e o problema la difuzor. Ce ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
| HeadGeneral a răspuns:

Problema de software, da un reset din fabrica la tel

| AlexDarius3 a răspuns:

Ce telefon ai?

| AlexDarius3 a răspuns:

Ori du-l la service sau la garantie(daca o mai ai) ori incearca sa il resetezi, dar salveaza-ti pozele pe drive sau pe altceva( gasesti pe Youtube)

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Andreea! Ai testat telefonul pe handsfree? Se aude cand te sună cineva? Auzi si tu si cel care te sună? Daca pe handsfree auzi, inseamnă ca tu ai umblat in setarile telefonului si l ai setat ieșirea in cască, intră din nou in setarile telefonului si setează ieșire difuzor, si atunci va trebuii sa se audă in difuzor tare. Succes, ce varsta ai? Multumesc.

| andreeacojoc3445 explică (pentru HeadGeneral):

Daca il dau pe difuzor il aud pe cel cu care vorbesc dar el ma aude cu un sunet ciudat pe fundal. Crezi ca ar fi microfonul de vina?

| andreeacojoc3445 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am folosit castile de la telefon. Da, se aude melodia cand suna dar daca raspund se aude doar daca dau pe difuzor. El ma aude dar si cu un bazait pe fundal.

| andreeacojoc3445 explică (pentru AlexDarius3):

Samsung Galaxy A52017

| AlexDarius3 a răspuns (pentru andreeacojoc3445):

Incearca un reset sau du-l la service.