| Ingrid16V a întrebat:

am scapat telefonul si s-a crapat in coltul de sus. Nu am avut probleme cu el deloc, insa dupa ceva timp, mi-a cazut din nou din buzunar laughing si de atunci nu mai prind semnalul wi-fi. Stie cineva cum pot rezolva aceasta problema? Credeti ca m-ar ajuta o resetare a acestuia?

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| LetitiaMititelu a răspuns:

Trebuie sa-l duci la reparat. Pot sa-ti recomand un loc, acolo mi l-am reparat si eu.
Azzur, se afla la Piata Romana, aproape de Pizza Hut.winking

| Ingrid16V explică (pentru LetitiaMititelu):

Am fost sa il repar cand s-a crapat. Mi s-a zis ca nu s-au fabricat display-uri pentru acest telefon si ca nu mi-l pot repara straight face (atunci nu aveam probleme cu wi-fi) Crezi ca imi poate repara problema cu wi-fi, fara sa trebuiasca sa imi schimbe display-ul?

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

In principiu, sunt doua situatii: ori ti-a sarit cablul din soclu (ceea ce este foarte putin probabil) ori ti s-a zapacit antena. La multe telefoane marginea este folosita ca antena wireless. Deci oricum ar fi, trebuie reparat.

Ce neam de telefon ai?