| anonim_8413 a întrebat:

Mi-am scapat aseara telefonul pe jos si mi s-a crapat putin ecranul,nu e cine stie ce aiurea dar nu il am de mult timp si as vrea sa il repar,e in garantie la Cosmote,credeti ca daca l-as duce mi l-ar putea repara? S-ar putea sa fie contra-cost? Daca da, cam cat ar putea ajunge reparatia?

4 răspunsuri:
| StartingANewLife a răspuns:

Nu ti-l vor repara prin garantie. garantia se refera la defectele de fabricare. poti sa-l izbesti de ciment la o ora dupa ce l-ai cumparat, nu ti-l va repara/inlocui nimeni.in plus reparatul in garantie, daca ar fi posibil, dureaza groaznic de mult, trimit telefonul la Bucuresti, e o nebunie. eu zic asa: du-te frumos la ei, intreaba-i eventual daca se poate repara prin garantie, iar daca nu, intreaba-i de costurile reparatiei. daca iti cer prea multi bani, du-te la magazinele in care se repara telefoane (sunt multe, e imposibil sa nu gasesti vreunul). intreaba acolo cat te costa si daca e mult mai putin, repara-l acolo cu incredere. asta pentru ca e posibil ca tehnicienii de la cosmote sa fie foarte scumpi.
multa bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Innnaa a răspuns:

Garantia se poate folosi doar daca ai cumparat telefonul stricat...Si eu m-am dus cu vechiul telefon la Vodafone si imi cereau bani si au spus ca pot folosi garantia doar daca mi l-au dat ei stricat.