| Cristi72992859 a întrebat:

Buna, am un Galaxy A40 si are husa si folie mereu pe el. Astăzi l-am scos din service pentru o defectiune la modulul de incarcare. L-am scapat pe parchet si dintr-o data se stinge ecranul. L-am scapat pe colt cu husa pe el...
Oare s-a dus displayul? Incarca si vibreaza. Atat pot vedea la el

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Pai cel mai probabil pe interior ceva a ieșit din loc.
Cel mai simplu vezi mâine la gms ce poate sa îți zică aia.Sau dacă este în garanție pur și simplu mergi la ei și zici ca nu se mai aprinde.

2 răspunsuri:
| BogDan9595 a răspuns:

Ori s-a dus display ul, ori s-a deconectat cablul de al el. Daca e display ul mai ieftin e sa iti iei altul nou.

| Mirel4412 a răspuns:

"Are husa si folie mereu pe el", dar husele alea transparente de silicon sunt ca foitele de ceapa, doar de protectie estetica nu si functionale. Eu am o husa de la Mercury de 2 ani pe telefonul meu. Mi-a scapat telefonul pe colturi de scari de ciment, pe pietre, in casa, peste tot, si nu s-a intamplat nimic cu spatele de sticla si cu display-ul. Investeste intr-o husa buna, am ezitat putin cand s-o cumpar pe a mea deoarece era cam scumpa, dar si-a meritat toti banii.