| Tpu39 a întrebat:

Buna!

Am un iphone 13 pro si cu incarcatorul meu am incercat sa incarc un iphone 7 plus, dar l am scos repede deoarece incepea sa se incalzeasca foarte tare si ma gandeam ca e prea puternic incarcatorul pentru el.

Credeti ca iphone ul 13 pro va avea vreo problema daca il incarc acum dupa ce am folosit incarcatorul pe 7+?

3 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Nu o sa aiba nicio problema 13-le. Dar 7-le, da… e cam invechit pentru incarcatorul nou, d-aia se incinge.

| doctorandus a răspuns:

In general, nu cred ca exista "incarcator prea puternic". Adica poate livra 100 A, daca bateria are nevoie de 2 A, doar 2 A va lua din cei 100 A. Insa telefonul vechi poate fi afectat (usor defect), d-aia se incalzeste puternic.

| relian a răspuns:

Nu pateste nimic, eu am 6s si incarc cu orice incarcator si cu ala rapid si cu oricare altul.

Se incalzeste ca asa trebuie sa se incalzeasca. Apple nici nu mai da incarcatoare la ultimele modele, spune ca sa folosesti de la telefoane mai vechi laughing magarie pe fata, eu daca nu am iphone ce fac, de la care folosesc, niste banditi la drumu mare si astia, sa mai faca ceva bani si pentru incarcator, nesimtire, dar is prosti oamenii ca cupara.
Ia sa refuze toti, nu ai incarcator tineti telefonul acolo, sa nu cumpere nimeni.
Daca voiau sa fie seriosi si cinstiti, ar fi putut spune, da frate, vrem sa salvam stiu si eu ce chestii, dar puteau sa aiba incarcatoare separa, cand cumpara omu, il intreaba, nene ai iphone sau ce ai folosit pana acu?
Asa dadea celor care nu au folosit telefoane Apple incarcator. Ce fac e e bulangereala pe fata laughing ca salveaza pe bunica, povesti.

Poti incarca telefonul si de la o priza de casa care are USB, sau de la masina.
Eu am incarcat risnita asta de 6 de oriunde am gasit, n-are nici pe naiba, merge struna.