| Belingot a întrebat:

Salut, am un iPhone 7 si am o intrebare, are ceva daca il incarc cu un incarcator de Samsung s20 care este mai puternic? Incarcatorul meu de la iPhone s-a stricat si nu am altul decat unul fake si pana imi iau original sa il incarc cu ala de Samsung, voi ce ziceti?

3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

E bine. daca e Samsung e bine.

| Digikey a răspuns:

Merge incarcat cu orice pocnitoare cu iesire USB.
Odata la un hotel uitasem incarcatorul dar aveam cablul de la masina si l-am conectat la televizorul din camera.
La munca il pun la incarcatorul de la lanterna sau oriunde vad o mufa usb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incarcatoarele au 2 trepte, maxim si minim, la Samsung maximul este ala cat zice la telefon, nu mai stiu. Daca iphone nu suporta acel maxim atunci o sa mearga pe minim la 2A 5V, iphone probabil merge la 18W dar nu mai imi aduc aminte bine.