| itsdaviddarius a întrebat:

am un Iphone 6 de 5 luni si nu prea il folosesc asa in prostie doar ma joc un pic pe el 10-20 de min si dupa il las. normal la un Iphone 6 tine bateria 1 zi si 2-3 ore folosindul dar eu nu-l prea folosesc si ma tine 2 zile si 5 ore folosindul.si astazi aveam 19% baterie si l-am pus la incarcat dar nu imi aprea ca se incarca si am apsat pe butonul Home si dabea atunci mia aprut ca se incarca dar nu era 19% ci dintr-o data 22%.nu stiu ce sa fac sunt foarte disperat ca verisorul meu are un iphon5 si si el a patit tot asa si dupa aia tot mai des i se intampla si pana cand la 20% se stingea telefonul.(telefonul este original l-am scos pe obonament dela Orange si am mare grija de telefon nu il las in frig il pun in geaca si dupa ce vin de afara astept 10 min casa-l folosesc)va rog un raspuns sunt foarte disperat. ofer funda celor care imi dau un raspuns folositor.

Răspuns Câştigător
| DarkEyesR a răspuns:

Du-l la un sediu Orange si o sa ti-l repare, e posibil sa ai o problema la baterie sau poate nu l-ai formatat bine, sunt destul de pretentioase.Te sfatuiesc sa il duci la ei sa vezi ce probleme are, astfel nu risti sa-l strici si sa ai probleme.Probabil ai si garantie big grin. Mult succes! happy

1 răspuns:
| Max_David_1994 a răspuns:

1. O mare parte din telefoanele la abonament se strica repede (Dupa parerea mea).
2. Problema poate venii de la Baterie, Mufa, sau, Soft-ul.
3. Mai bine dul la un GSM să-ti spuna ce are.

Funda?