| Hsbajdhr a întrebat:

Buna,am un iPhone7 Plus, iar astazi am facut niste poze...am lasat telefonul in masina, iar cand l-am deblocat am vazut ca sunt pornite ceva setari dar nu am bagat de seama. Am vrut sa mai fac poze si cand am incercat am observat ca ies pozele brulate,se misca la fel ca niste,, valuri,,.
Asta se intampla doar la poze, la video si alte cele nu am probleme.
Imi poate spune cineva unde e problema?

3 răspunsuri:
| BurteaSebastian a răspuns:

Poti reseta setarile camerei.

| Panamax a răspuns:

Este activată optiunea Live Photo vei vedea simbolul galben ca un cerc cu un punct la interiorîn partea de sus a camerei.

| Demidol a răspuns:

Cum "nu ai bagat de seama", si probabil a ramas deschis in meniul foto, cred ca ai atins din greseala vreo optiune care face asta. Vezi setarile la fotografii. Nu cunosc iPhone, dar in general ai: automat, panorama, macro, efecte, etc. Vezi daca nu ti-a introdus un efect de blur sau altceva.