| KoreGumiho95 a întrebat:

am un LG L 70 si am uitat parola. Am incercat sa imi introduc datele contului google dar nu le primeste. Va rog ajutati-ma. Multumesc.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hardreset.info/devices/lg/lg-l70-dual-d325/

http://www.hard-reset.com/lg-optimus-l70-d325-hard-reset.html

http://www.hardreset.info/devices/lg/lg-l70-d320n/

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| VladutAnghel a răspuns:

Salut!
Asa am patit si eu si trebuie sa te duci de exemplu la centrul Vodafone sau de unde ai luat telefonul si spui ca vrei sa ti se reseteze telefonul(asta inseamna ca telul se va reseta).
Sper ca am fost de folos!

| ionut19918 a răspuns:

1. Închide telefonul
2. Tine apăsat butonul Pornire (On/Off ) și imediat apasă succesiv butonul Volum în sus(Volume up) până când telefonul afişează omuleţul android pe ecran
3. Apasă tasta Acasă pentru a avea acces la meniul din Recovery
4. Folosește tasta Volum pentru a naviga pana la opțiunea wipe data/factory reset
5. Apasă tasta Meniu și confirmă că dorești sa ștergi datele utilizatorului
6. Apasă iarăși Meniu, urmând ca telefonul să șteargă datelor utilizatorului.
7. După ce în partea de jos telefonul va afișa Data wipe complete, alege din meniul Recovery Reboot system now și apasă iarăși tasta Meniu
8. Acum telefonul va reporni. Felicitări, tocmai ti-ai resetat telefonul şi ai scăpat de parola sau desenul de securitate!
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| mservice a răspuns:

Cel mai bine mergi la un specialist, eu am stricat un telefon cu tutorialele astea pe net. poti apela la http://www.servicepclaptop.ro/service-telefoane, se pricep baietii de acolo.