| Mariutza01 a întrebat:

Am un Samsung galaxy chat si imi merge foarte greu. Ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| einenebun23 a răspuns:

Fa-ti o curatenie prin el stergeti din aplicatii asa fac si eu si cand ma plictisesc de ceva dezinstalez si instalez altceva.

| Nep_Marius_1990 a răspuns:

Desigur as putea sa iti zic usor. ia-ti un telefon mai bun cu un procesor mai mare. pentru viteza. exista in telefonul tau o aplicatie care se numeste servicii in curs de desfasurare (ca sa il gasesti intri la setarii =>aplicatii=>servicii in curs de desfasuare=>In functiune... dupa ce il gasesti o sa observi ca iti merge greu din cauza aplicatiilor care ruleaza. incearca sa inchizi si tu din ele. (desigur ceea ce nu iti trebuie. eu le inchid pe toate de la categoria In functiune. ultima pe care so inchizi e iconitza setari)