| LastMimzy a întrebat:

Buna,am un Samsung galaxy mini 2 si nu stiu ce naiba am facut dar acum cand vreau sa trimit mesaje la contacte imi apar cei de pe sim si toti prietenii de pe facebook:-|, iar in lista de contacte(cand vreau sa sun) imi apar doar contactele de pe sim dar persoanelor care au facebook li s-a schimbat poza...ce sa fac sa nu imi mai apara cei de pe fb?

Răspuns Câştigător
| Starzaker a răspuns:

Nu cred ca ai ce face, decat sa le stergi manual, android salveaza automat datele prietenilor de pe facebook, messenger, skype, etc. si le inregistreaza ca si contacte in telefon. Ca sa scapi de reincarcarea acelor date du-te la setari la conturi si dai click pe respectivul cont (facebook in cazul tau) dupa care iti vei vedea ID-ul si ceva de sincronizare, click si debifezi acolo. Sper ca te-am ajutat, succes.

1 răspuns:
| ChristianFTW1337 a răspuns:

Pai pentru inceput dezactiveaza sincronizarea big grin (am si eu mini 2 si stiu asta) si atat.