| Culturism69 a întrebat:

Am un Samsung galaxy s3 si cand dau la Contacte imi apar toti prietenii de pe facebook.
Cum pot face sa dispara si sa am doar contactele din telefon?

Răspuns Câştigător
| Λndrei a răspuns:

Cand esti in Contacte apasa pe tasta senzitiva din dreapta,(cea ce deschide meniul), si exista acolo,(penultima de jos, vezi ca trebuie sa dai scroll cu degetul in jos), o optiune numita "Contacte de afisat".De acolo iti alegi ce contacte vrei sa-ti apara in lista.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este la setari o optiune care-ti permite sa sincronizezi contactele de pe Gmail, Fb, etc pe telefon. Doar pune-o pe off. Cred ca e in sectiunea Fb, in cazul care doresti pentru Facebook.

| Razvan03Andrei a răspuns:

Sincer ai primit raspunsul si acelasi lucru ti l-as fi zis si eu, dar pe bune acuma. aveti telefoane scumpe si..serios..nici chestia asta nu sti s-o faci?

| brbrmacmac a răspuns:

Contacte -> Setari -> Import / Export -> Import de pe SIM ( daca ai numerele in SIM )