| BUDOKAI a întrebat:

Buna am un Samsung s8500 wave si are os bada 1.0 si as dori sa stiu cum se instaleaza os android pe el? am vazut pe yt si cred ca este posibil... si daca se poate, exista riscuri? poate sa esueze instalarea?

1 răspuns:
| introduaicinumele a răspuns:

1. Poate sa esuieze si iti transformi telefonul intr-o caramida -> la service ti-l repara, dar pune pe el tot OS-ul original, adica BADA.
2. Poate sa booteze dar sa fie plin de erori deoarece telefonul nu e facut pentru Android si versiunile modificate nu sunt atat de stabile.