| MegaLun a întrebat:

Buna am un telefon alcaltel iar pe spatele lui scrie cosmote e cu touch, dar are o problema ii bag cardul de memorie si tot imi apare lipsa card memorie nici usb la calculator nu merge spunecimi ce sa fac dau utilizatorul lunii!

5 răspunsuri:
| Rety_Petry_1992 a răspuns:

Salut, esti sigur /a ca acel card este functional? testeaza-l si in alt telefon, daca se repeta la fel -> este ars cardul. Daca acel card functioneaza si zici ca nici daca il bagi la usb la pc nu merge ->
1 ori nu ai drivere instalate
2 trebuie sa ii dai un reset general la telefon (gasesti in meniu la setari o optiune care zice ca iti va reseta telefonul la setarile din fabrica).

| MegaLun explică (pentru Rety_Petry_1992):

Merge in alt telefon

| MegaLun explică (pentru Rety_Petry_1992):

Nu nici o optiune dar poate iti dau o idee ce telefon am eu pe spatele lui scrie cosmote.

| Rety_Petry_1992 a răspuns:

Acela poate fi o reclama...de exemplu pe tabletele de la gogle scrie si Asus pe ele big grin cat despre acel card. ar trebui sa duci telefonul in service autorizat.

| MegaLun explică (pentru Rety_Petry_1992):

Nu scrie