| Hedshot a întrebat:

Buna,am un telefon Allview a5 quad si mi se incarca foarte greu batieria. mentinez ca facuse scurt de la un incarcator de calitate proasta. Trecand peste asta am schimbat beteria si incarcatorul cu original si il am deja de 36 de ore la incarcat si imi arata doar 60%. as dori sa stiu daca cumva e problema usb portul si daca da unde pot cumpara unu. multumesc

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

E problema cu telefonul, cu mufa. acolo nu face contact si de aia nu se incarca complet.
Daca il duci la un GSM tot chestia asta iti va spune.
La tipul asta de telefon cu 50 de lei cumperi o mufa noua si se rezolva.